Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстары

СТУДЕНТТЕРДІҢ ҒЫЛЫМИ-ЗЕРТТЕУ ЖҰМЫСЫ

        Қазіргі таңда әлемде барлық ғылым саласы өзінің жаңа даму сатысына өтіп жатқан кезеңде  студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстары ғылымның жаңа жетістіктерін меңгерген, өзінің жұмысында ғылыми-техникалық және мәдени дамудың  жетістіктерін шығармашылық тұрғыда қолдана білетін жоғары білікті мамандарды дайындаудың міндетті құрамдас бөлігі болып табылады.

        Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстары жоғары білім берудің негізгі бөлігі және маман даярлау сапасын арттырудың тиімді тәсілі болып саналады. Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстары студенттер  ғылыми-зерттеу еңбегінің дағдыларын қалыптастырып, қазіргі заманғы маман дайындау талабына сай зерттеуші (ғалым), басқарушы (менеджер), практик деңгейінде шығармашылық бастамаларын дамытып, ғылыми-техникалық үдеріс жетістіктерін тәжірибеде қолдануға бағытталуы қажет. ҒЗЖ-ға қатысу студентті кәсіби пәнді терең меңгеруге, шығармашылық ізденіске, олардың ғылыми, техникалық және әлеуметтік дүниетанымын кеңейтуге, жаңа идеяларды өз бетінше игеруге, ғылыми ақпараттар тасқынында жедел әрі тиімді бағыт ұстануға бейімдейді 

        Студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының жүйесін ұйымдастыру және дамытудың негізгі мақсаты - жоғары кәсіби білім беруде маман даярлаудың ғылыми деңгейін көтеру және оқуын ары қарай жалғастыру үшін талантты жастарды іріктеу, ғылыми-техникалық прогрестің жаңа жетістіктеріне, экономикалық ойлау мен мәдени дамуға қол жеткізу негізінде жоғары оқу орнында педагогикалық және ғылыми кадрлармен толықтыру.

       Университетімізде  24 студенттік ғылыми үйірме жұмыс жасайды:  

  1. «Нigh tech» ғылыми үйірме
  2. «Жас педагог» ғылыми үйірме
  3. «Жас биолог» ғылыми үйірме
  4. «Жиһангер» ғылыми үйірме
  5. «Жас сарбаз» ғылыми үйірме
  6. «Жас маман» ғылыми-үйірме
  7. «Болашақ педагог» ғылыми үйірме
  8. «Ізденіс» ғылыми үйірме
  9. «Серпін» ғылыми үйірме
  10. «Моншақ тас» ғылыми үйірме
  11. «Сәндік өнер» ғылыми үйірме
  12. «Шебер қолдар» ғылыми үйірме
  13. «Кескіндеме»  ғылыми үйірме
  14. «Ісмер»  ғылыми үйірме
  15. «Алтын ине»  ғылыми үйірме
  16. "Ізденіс" ғылыми үйірме
  17. «Өнер» ғылыми үйірме
  18. «Зерде» лингвистикалық үйірмесі
  19. «Физикадан қиындатылған және олимпиадалық есептерді шешудің әдістері» ғылыми үйірме
  20. «Математикадан қиындатыл-ған және олимпиадалық есептерді шешудің әдістері»  ғылыми үйірме
  21. «Әуесқой–өнертапқыштар»  ғылыми үйірме
  22. “Жас химик”  ғылыми үйірме
  23. «Жас педагог»  ғылыми үйірме
  24. «Ағылшын клубы (English Club)»  ғылыми үйірме

         Университетішілік студенттердің ғылыми-тәжірибелік  конференциясына қатысқан студенттердің  ғылыми жұмыстарының нәтижелілері іріктеліп, жыл сайынғы Қазақстан Республикасы бойынша  ұйымдастырылатын студенттердің ғылыми-зерттеу жұмыстарының  байқауына және басқада байқауларға жіберіліп отырады. 

Университетіміздің студенттері 2019 күнтізбе жылында  XІ Республикалық пәндік олимпиада жүлделі орынды  9 команда иеленді,   «Халықаралық  студенттердің онлайн  байқауы» бойынша  52 студент,  Республикалық онлайн  пәндік олимпиада 7 студент,   «Ғылым шарайнасы» атты ең үздік ғылыми жұмыстардың Республикалық байқауынан  21 студентіміз  жүлделі орындарға  ие болды.  Жүлделі орын алған студенттердің аты-жөндері төмендегі кестелерде көрсетілды:

Кесте-13. Студенттердің Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындары студенттерінің X Республикалық пәндік олимпиада және Халықаралық олимпиада,  ҚР БжҒМ ұйымдастырған студенттік ғылыми жобалар бойынша жүлделі орын алған студенттер мен командалар құрамы:

 

Аты-жөні

Ғылыми жетекшісі

Өтілген орны

Алған орны

Республикалық пәндік олимпиада

1

5В010200-Бастауышта оқыту педагогикасы мен  әдістемесі

 

Мирзакулова А.

SilkWay университеті

ІІ-дәрежелі диплом

2

5В011800 - «Русский язык и литература»

Пшениной К.,

Халметова М.,

Тимирова К.

Кадеева М.И.

Л.Н.Гумилев атындағы Евразия ұлттық университеті, Нұр-Сұлтан қ.

ІІ-дәрежелі диплом

Постер қорғаудан

3

5В060700-Ғылыми биология

 

Халикова Г.

 

ІІ-дәрежелі диплом

 

4

5В011100-«Информатика»

Уалихан Д. (111-16),

Нығмет М.(111-16к).

Дабронов З. (127-28)

Бәймішева А.Ж.

М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан мемлекеттік университеті

ІІ-дәрежелі диплом

 

5

5В010100 –«Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбиелеу»

Әбіләзім Н., Жумагелдиева А.,

Жұматай Ж., Молдабекова К., Тусынбаева З.,

Жумагелдиева А.Д.

С.Аманжолов атындағы Шығыс Қазақтан мемлекеттік университеті, Өскемен қ.

ІІ-дәрежелі диплом

 

6

5В011500 -«Құқық және негіздері»

Қорғанбай С.,

Раманова А.,

Доштай А.,

Якиеева Б.

Баубекова И.М.

І.Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік Университеті

ІІІ-дәрежелі диплом

 

7

5В010500 – «Дефектология»

 

Кудайбергенова У.Ж.

Павлодар мемлекеттік педагогикалық университеті, Павлодар қ.

ІІІ-дәрежелі диплом

 

8

5В011700 – «Қазақ тілі мен әдебиет»

Ордабек Аида Дидарқызы

 3-курс, 117-16

Исмайл Гаухар

 3-курс, 117-16

Ысрайл Ұлжалғас

4-курс,

Пазылова Алма

 

С.Аманжолов атындағы Шығыс Қазақтан мемлекеттік университеті, Өскемен қ.

ІІІ-дәрежелі диплом

 

9

5В012300 – «Әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану»

123-16 тобының студенттері:

Бақидыр Жұлдыз, Ерсінбек Еркежан, Шүкібай Диана,

Атем Маржан

Л.Н.Гумилев атындағы Евразия ұлттық университеті, Нұр-Сұлтан қ.

ІІІ-дәрежелі диплом

Республикалық онлайн  пәндік олимпиада

    1  

Ачилова Феруза

Оралбекова Алия Курбановна

Республиканская  онлайн олимпиада по предмету "Педагогика", организованной обществом “Қазақстан Ұстаздары”.

18.02.2019г. Алматы

Рег. № 136862 Диплом  

1 степени

2

Шаполатова Дилорам

Оралбекова Алия Курбановна

Республиканская  онлайн олимпиада по предмету "Педагогика", организованной обществом “Қазақстан Ұстаздары”.

18.02.2019г. Алматы

Рег. № 136863 Диплом  

1 степени

3

Аширова Малика

Оралбекова Алия Курбановна

Республиканская  онлайн олимпиада по предмету "Педагогика", организованной обществом “Қазақстан Ұстаздары”.

18.02.2019г. Алматы

Рег. № 136602 Диплом  

3 степени

4

Махмудова Диана

 Оралбекова Алия Курбановна

Республиканская  онлайн олимпиада по предмету "Педагогика", организованной обществом “Қазақстан Ұстаздары”.

18.02.2019г. Алматы

Рег. № 136601 Диплом  

3 степени

4

Әліқұл Арайлым

Ахметова М.Р.

«Ағылшын тілі»  «Тарым» Білім беру орталығы ұйымдастыруымен өткен» 2019 26- ақпан

І-дәрежелі диплом

5

Ордабек Аида Дидарқызы

 3-курс, 117-16

Пазылова Алма

 

Республикалық студенттердің пәндік олипиадасы -2019

Өскемен қаласы

 3-орын 

6

Исмайл Гаухар

 3-курс, 117-16

Пазылова Алма

 

Республикалық студенттердің пәндік олипиадасы -2019

Өскемен қаласы

3- орын

7

Ысрайл Ұлжалғас

4-курс,

Пазылова Алма

Республикалық студенттердің пәндік олипиадасы -2019

Өскемен қаласы

3- орын

             
 

«Халықаралық онлайн студенттердің байқауы»

р/с

ЖОО конференцияның атауы (күні)

Студенттің аты-жөні (тобы)

Ғылыми жетекшінің

аты-жөні

Ескертулер

(дипломдар, мақтау қағаздары және т.б.)

1

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,  28.01.2019

Амангельді Айдана Бауыржанқызы

Оралбекова Алия Курбановна

ТК974698 Диплом 1 орын

2

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей, 28.01.2019

Жаксыбай Айбану Баглановна

Оралбекова Алия Курбановна

ТК974685 Диплом 1 место

3

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей, 28.01.2019

Дехканова Сарвиназ Авазхановна

Оралбекова Алия Курбановна

ТК974676 Диплом 1 место

4

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет»  Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей, 28.01.2019

Қашқын Әсел Жанкелдінқызы

Оралбекова Алия Курбановна

ТК974692 Диплом 1 место

5

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет»  Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей, 28.01.2019

Ачилова Феруза

Оралбекова Алия Курбановна

ТК978839 Диплом 1 место

6

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей, 28.01.2019

Шаполатова Дилорам

Оралбекова Алия Курбановна

ТК978862 Диплом 1 место

7

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Әзімбек Назым Алтынбекқызы

103-16 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Сәуір 2019ж

8

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Дінмұхамед Дамира Дінмұхамедқызы

103-16 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Сәуір 2019ж

9

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Усен Айғаным Бауыржанқызы

К103-14 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Сәуір 2019ж

10

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Рахман Жанайым Ақмырзақызы

К103-14 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Сәуір 2019ж

11

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Тұрарбекқызы Мөлдір

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

12

 

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Еркінбек Динара Ауезханқызы

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

13

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Әбдіқұл Мөлдір Сәкенқызы

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

14

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнчный свет».  –Россия,

Жақан Ақмарал Құрманғазықызы

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

15

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Қалтай Аяулым Ержанқызы

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

16

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Мақсатұлы Әділет

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

17

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Мұхит Арайлым Көпжанқызы

123-17 оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

18

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Нұрхатова Гүлсім Нұрболатқызы

123-17оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

19

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Рахимов Мирзабек Тажитдинович

123-17оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

20

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Сапаралы Аибек Ғаниұлы

123-17оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

21

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Сейтжаппар Айдана Ерланқызы

123-17оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

22

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Тойлыбек Гүлназым Бауыржанқызы

123-17оқу тобы

магистр-оқытушы Баймахова А.Ш.

Диплом  I  орын

Ақпан 2019ж

23

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Ерсинбек Еркежан

123-16

Оралбекова А.К.

ДО1011444

Диплом 1 место

24

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия, 26.02.19ж.

Қалапберген  Асылай

119-17К тобы

Сманова Г.И.

Диплом

I дәрежелі

 

25

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия, 26.02.19ж.

Қалапберген  Асылай

119-17К тобы

Сманова Г.И.

Диплом

I дәрежелі

 

26

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия, 06.06.19ж.

Камитжанова Наргиза

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

27

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия, 06.06.19ж.

Камитжан Эльгиза

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

28

«Versuch Deutsch!» студенттер арасында қашықтық олимпиада 05.06.2019, Ресей

Молдабергенова Эсем

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

29

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 04.06.2019, Ресей

Толапова Рината

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

30

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Юсанова Умида

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

31

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Жума Загипа

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

32

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Пак Александра

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

33

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Хасантаева Муаттар

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

34

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Иристаева Умида

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

35

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Сабирова Мухлиса

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

36

Всероссийская олимпиада по дисциплине «Немецкий язык» 06.06.2019, Ресей

Ниязметова Нозима

119-86 тобы

Абдукаримова А.А.

Диплом

I дәрежелі

 

37

«Горячие собаки на черном льду..Идиомы в английском языке».

Бүкілресейлік білім беру «Конкурсита» порталының олимпиадасы

06.06.2019, Ресей

Ахмедова Мафтуна Хусанхановна

Мұсабекова А.А.

1-орын жеңімпазы

38

«Солнечный свет»  халықаралық интернет олимпиада

Нурмат Бақдаулет

 

 

Ибрагимова Жанат Абуталиповна, 

1 орын Диплом

39

«Солнечный свет»  халықаралық интернет олимпиада

Таир Мағжан

Ибрагимова Жанат Абуталиповна,

Диплом

I дәрежелі

 

40

«Солнечный свет»  халықаралық интернет олимпиада

Мейірбек Нұрсауле

Ибрагимова Жанат Абуталиповна

Диплом

I дәрежелі

 

41

«Солнечный свет»  халықаралық интернет олимпиада

Дошан Ұлмекен

Ибрагимова Жанат Абуталиповна

Диплом

I дәрежелі

 

42

 

 

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Атабаева Әсел Ерланқызы

Оралбекова Алия Курбановна

ТК974696 Диплом 2 орын

43

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Шерметова Феруза Абдинабиевна

Оралбекова Алия Курбановна

ТК974679 Диплом 2 место

44

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Карванов Баходир Даниярович 123-15

Оралбекова А.К.

ДО1013006

Диплом 2место

45

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Мақсатұлы Әділет

123-17

Оралбекова А.К.

ДО1011442

Диплом 2 место

46

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Ташкентбаева Гульмира

Оралбекова А.К.

ДО1011461

Диплом 2 место

47

Международная Онлайн интернет- олимпиада на портале «Солнечный свет». –Россия,

Еспулатова Тулғанай 123-18

Оралбекова А.К.

ДО1011414

Диплом 2 место

48

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Махмудова Диана

Оралбекова Алия Курбановна

ТК978847 Диплом 3 место

49

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Худойбергенова Таншолпан

Оралбекова А.К.

ДО1011457

Диплом 3 место

50

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Бутаева Карамат

123-18

Оралбекова А.К.

ДО1011423

Диплом 3 место

51

Халықаралық педагогикалық Портал «Солнечный свет» Педагогика және психология мамандығына арналған.

-Ресей,

Курбаналиева Мафтуна Бобировна

Оралбекова А.К.

ДО1013002

Диплом 3 место

52

Международные  «XV Семеновские чтения, посвященные                  115-летию А.И.  Семенова и 50-летию ФИЯ/ИЗФиР». – Якутск: «Северо-Восточный Федеральный Университет имени М.К. Аммосова», Институт зарубежной филологии и регионоведения. – С. 267-272.

Пшенина К.

(гр. 118-86)

д.ф.н. доцент  Нарожная В.Д.

Диплом 

3 степени

 

 «Ғылым шарайнасы»  атты ең үздік ғылыми жұмыстардың Республикалық байқауына 2019 жыл бойынша 21 жұмыс жіберіліп 21 жұмыста жүлделі орынға ие болды. Олар:

І дәрежелі диплом жүлдегерлері:

1. Әбдуәхас Жансая 128-28, Ғылыми жетекшісі: Қожабекова Э.Қ.

2. Құттыбай Жақсыгуль. Ғылыми жетекшісі: Қожабекова Э.Қ.

3. Абдужапбарова Диана. Ғылыми жетекшісі: Қожабекова Э.Қ.

4. Ораз Альмира. Ғылыми жетекшісі: Қожабекова Э.Қ.

5. Есенқұл Дина,  Ғылыми жетекшісі: Сүйінжанова Ұ.П.

6. Юсупова Рана. Ғылыми жетекшісі: Сүйінжанова Ұ.П.

 7. Сауирхан Шапагат.  Ғылыми жетекшісі: Сүйінжанова Ұ.П.

8. Әмірбек А. 105-18к. Ғылыми жетекшісі: Абуова Б.Ж.

9. Әбдірайм Н. 105-18к. Ғылыми жетекшісі: Абуова Б.Ж.

IІ дәрежелі диплом жүлдегерлері:

1.Алғабек Әсел 111-16 тобы. Ғылыми жетекшісі: Сарсенбиева Н.Ф.

2. Слайхан Ақдидар 128-28. Ғылыми жетекшісі: Сүйінжанова Ұ.П.

3. Шорабек Әсел 126-16. Ғылыми жетекшісі: Серікбаева Ф.Б.

4.Бекенова Мереке 104-18 оқу тобы. Ғылыми жетекшісі: Қадырбаев Ж.Ә.

5. Байділда А. 105-18к. Ғылыми жетекшісі: Абуова Б.Ж.

6. Шырынбек Ғ. 105-18к. Ғылыми жетекшісі: Абуова Б.Ж.

7. Қасқарбек Мереке Жүнісханқызы 117-15 оқу тобының студенті. Ғылыми жетекшісі: Кажиакбарова Р.Б.

ІІІ дәрежелі диплом жүлдегерлері:

1.Райым Жанар 110-28А, Оралбек Алсу 110-28А.  Ғылыми жетекшісі: Сүйінжанова Ұ.П.

2. Кучкарова Гулира 110-16а. Ғылыми жетекшісі: Оразов Б.

3. Сүйіндік Ләззат, Ғылыми жетекшісі: Қожабекова Э.Қ.

4. Жақсылық Ару, Ғылыми жетекшісі: Серікбаева Ф.Б.

5. Салиева Динара Шавкатқызы 117-15 оқу тобының студенті. Ғылыми жетекшісі: Кажиакбарова Р.Б.

Университет  факультеттері  бойынша ҒЗЖ-мен айналысатын студенттердің  пайыздық үлесі  төмендегідей:

Кесте - 14

Факультеттер

Жалпы студенттер саны

(күндізгі бөлім)

ҒЗЖ-мен айналысатын студенттер саны

ҒЗЖ-мен

айналысатын студенттердің пайыздық үлесі

1

Филология

1139

500

44%

2

Жаратылыстану

985

550

56%

3

Педагогика-гуманитарлық

949

580

61%

4

Физика-математика

725

420

58%

5

Кәсіптік-шығармашылық факультеті

182

120

66%

6

Дене шынықтыру және спорт

433

              215

50%

Барлығы

4413

              2385

54%

 

                                   

 

«Ғылым шарайнасы»  атты ең үздік ғылыми жұмыстардың Республикалық байқауына 2017 жыл бойынша 35 жұмыс жіберіліп 35 жұмыста жүлделі орынға ие болды.

                        

      

 «Жастар жаңалығы» атты  Республикалық ғылыми жобалар байқауы

2019 жылдың 1 наурыз күні еліміздің бас газеттері «Егемен Қазақстан», «Казахстанская правдада» Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті 2019 жыл - «Жастар жылына» арнап студенттер мен мектеп арасында республикалық конкурс жариялаған болатын. Байқау Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің 28 жылдығына орайластырылды. Жүлде қоры  - 28 млн. теңгені құрайды. Осы жарияланылған конкурстың бірі – «Жастар жаңалығы» атты ғылыми жоба байқауы. Байқау 4-5 сәуір күндері өткізілді.

Жоба Қазақстан Республикасы ЖОО, колледж, мектеп оқушыларының 80-нен аса ғылыми жобалар қабылданды. Байқауға қатысушылардың жобаларын арнайы ғалымдардан құрылған сарапшылар сараптады.

Сараптау нәтижесінде «Үздік» деп танылған 7 жоба пленарлық мәжіліске, 15 ғылыми жоба секциялық мәжіліске ұсынылды.

Жоба нәтижесінде І дәрежелі диплом

1.Тоқтамыс Нұрболат - Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педогогикалық университетінің жаратылыстану факультеті, химия кафедрасы 125-17а  тобының студенті;

Ғылыми жетекшісі: Магистр оқытушы Әль-Фарабиқызы Жанар.

ІІ дәрежелі диплом

1. Тухтамурадов Жанкелди Кенжебаевич, Ғазизов Нұрай Сәулетұлы– Академик Е. А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университеті,  Филология факультеті, 5В050205 – қазақ филологиясы мамандығы, 3 курс студенттері;

Ғылыми жетекшісі: Халықаралық Ақпараттану Академиясының aкадемигі, филология  ғылымдарының докторы, профессор Жандос Қожахметұлы Смағұлов.

2.Сылдырбаева Анар Сабетханқызы – Қазақ Ұлттық аграрлық университетінің ветеринария факультеті, 4 курс студенті;

Ғылыми жетекшісі: Ветеринария ғылымдарының кандидаты, қауымдастырылған профессор Ибажанова Асем Сериковна.

ІІІ дәрежелі диплом

1. Кереева Таңшолпан - «Баишев Университеті» мекемесі, Бизнес және құқық жоғары мектебі,  қаржы мамандығы  3 курс студенті;

Ғылыми жетекшісі: Аға оқытушы, магистр  А.У.Конакбаева.

2.Тулентаев Алғабас Нураллауғли – «Сырдария» университеті;

Ғылыми жетекшісі: PhD доктор Абдуразова Перизат Адилбековна.

3.Дошан Ұлмекен – Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті, қазақ тілі мен әдебиеті мамандығы, 121-17 тобының 2 курс студенті;

Ғылыми жетекшісі: филология ғылымдарының кандидаты Алтынбеков Қосай.

 «Үздік жоба» номинациясы

1. Алиев Ислам – №29 жалпы орта мектеп;

Ғылыми жетекшісі: Мейрбекова Алтынай Толегеновна.

2.Ахмет Ақжар - Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті, биология мамандығының студенті;

Ғылыми жетекшісі: биология ғылымдарының кандидаты Сарсембаева Мариана.

«Жыл жаңалығы» номинациясы

1.Беркінбаева Аяулым Жаңабайқызы - Шымкент қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебінің 9-А сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: физика магистрі Смагулова Айнур Нурабаевна.

2.Бейсенбаева Мерей Әділетқызы – Шымкент қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебінің 8-А сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: Биология пән мұғалімі Нұркешов Бауыржан Боранбайұлы.

«Ең жас ғалым» номинациясы

1.Алимбаева Аружан Әділқызы – Кенесары Қасымұлы атындағы №33 жалпы орта білім беретін мектебінің 7 «Ә» сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: география пәнінің мұғалімі Зулфибекова Айша Мирайдаровна.

2. Репин Руслан – № 20 Г.С.Титов атындағы мектеп- гимназияның 8-сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: Заплатина Валентина Анатольевна.

«Үздік презентация» номинациясы

1.Кождан Камила – Шымкент қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебінің 11-В сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: физика магистрі Смагулова Айнур Нурабаевна.

2. Мұса Нұрбала Бекболатқызы – «Сырдария» университеті.

Ғылыми жетекшісі: ф.ғ.к.,доцент м.а. Абенова Лаззат Усмановна.

 

Алғыс хаттар

1.Майтесян Армен Энерикович – «Сырдария» университеті, 2 курс студенті;

Ғылыми жетекшісі: PhD доктор Токмурзаев Бакыт Салманович.

2. Мусиева Несиб – Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті, жаратылыстану факультеті, биология кафедрасы, 113-37 оқу тобының студенті;

Ғылыми жетекшісі: биология ғылымдарының кандидаты, доцент

Н.М. Байсеитова.

3. Н.Б.Сейтмұрат – Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті Педагогика кафедрасының әлеуметтік педагогика және өзін-өзі тану мамандығының 3-курс студенті;

Ғылыми жетекшісі: магистр оқытушы М.Н.Атем.

4.Сәлімбай Мадина Академик Ә.Қуатбеков атындағы Халықтар достығы университеті қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының ІІ курс Т117-17 тобының студенті;

Ғылыми жетекшісі: филология ғылымдарының кандидаты, доцент Қайырбекова Ұлбосын Серікқызы.

5.Сейданова Арайлым Ерболатқызы – Шымкент қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебінің 8-А сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: биология пәні мұғалімі Нұркешов Бауыржан Боранбайұлы.

6.Жандар Бекдәулет – Академик Ә.Қуатбеков атындағы халықтар достығы университеті құқықтану мамандығының 2 курс студенті;

Ғылыми жетекшісі: С.Б.Абутаева.

7.Спатай Нұрғаным – Шымкент қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебінің 11-В сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: физика магистрі Смагулова Айнур Нұрабаевна.

8.Орынбай Сандугаш Нургазыкызы – Шымкент қаласы, химия-биология бағытындағы Назарбаев зияткерлік мектебінің 10-С сынып оқушысы;

Ғылыми жетекшісі: Tomos Wemyss.

9.Уалихан Ермахан – Халықаралық гуманитарлық- техникалық университеті.

Ғылыми жетекшісі: Кадиргалиева Айжан Толеугалиевна.

10.Кеңесбек НұрсәтШымкент қаласы химия–биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің 10 сынып оқушысы.

Ғылыми жетекшілері: Жаманкулова Ақбөпе Жаманакулқызы,  мұғалім-модератор; Жунисова Мөлдір Есеналиевна - география пәні мұғалімдері.

11.Тугелбай Алия – Шымкент қаласы, №19 Өзбекәлі Жанібеков атындағы жалпы орта мектебінің 11 сынып оқушысы.

Ғылыми жетекшісі: Байбагысова Гүлнар

12. Әбжаппар Оразкүл – Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік педагогикалық университеті, қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының студенті;

Ғылыми жетекшісі: филология ғылымдарының кандидаты Алтынбеков Қосай.

13. Тлеу Гүлнар - Академик Е. А. Бөкетов атындағы Қарағанды мемлекеттік университетінің химия мамандығының 4 курс студенті

Ғылыми жетекшісі: химия ғылымдарының кандидаты, доцент Әбсат Зауре Бакиевна